ATH wygrywa Lige

Rybnik, 18.06.2018

Informacja Prasowa wolna od praw autorskich.

ATH Bielsko Biała wygrywa w Rybniku !

Pełnym sukcesem załogi Akademii Techniczno – Humanistycznej z Bielska Białej zakończyła się wiosenna edycja Śląskiej Ligi Regatowej. Załoga w składzie Paweł Fałat, Mateusz Byrski i Dawid Procner powtórzyła sukces z przed 2 tygodni, wygrała 4 finałowe regaty i awansowała na 1 miejsce w rankingu Ligi wyprzedzając dotychczasowych liderów z Grupy Inżbud Rybnik. 3 miejsce zajęła załoga Aspekt.

 

Finałowe regaty odbyły się w niedzielę na przystani Hotelu Stodoły nad Zalewem Rybnickim. 6 załóg ścigało się na 4 dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650.

Emocje związane z finałem i z faktem, że każda z 3 czołowych załóg mogła wygrać klasyfikacja generalną, podgrzewała dodatkowo piękna słoneczna pogoda i słaby, kręcący wiatr.

Walka była bardzo wyrównana, kolejne wyścigi wygrywał po razie Aspekt, Inzbud, ATH a nawet Wasko. Dobrze pływała również załoga Ecol, dwukrotnie meldując się na 2 miejscu. W przedostatnim, 5 wyścigu wygrał Aspekt i w efekcie, ostatni szósty wyścig miał zdecydować kto wygra regaty i cała Ligę.

Na starcie błąd popełnia załoga Inżbudu, dostaje karę i spada na 4 miejsce, co bezlitośnie wykorzystuje ATH  wychodząc na prowadzenie i mimo pogoni ECOLa ‘dowozi’ zwycięstwo do mety stawiając kropkę na ‘i’ !

Drugie miejsce w regatach zajmuje Aspekt, a dopiero trzecie Inżbud w skutek czego spadają w rankingu Ligi z pozycji lidera na drugie miejsce !

 

Klasyfikacja Generalna Śląskiej Ligi Regatowej, Wiosna 2018

1. ATH – 30 pkt
2. Inżbud - 27 pkt
3. Aspekt - 24 pkt
4. Ecol - 12 pkt
5. SYC K4D - 9 pkt
6. Wasko - 9 pkt

 

„Bardzo się cieszymy z sukcesu, to dla nas nagroda za 2 lata pracy nad zespołem, zgraniem i umiejętnościami. Dziękujemy konkurentom i organizatorom za super rywalizację i świetne regaty, teraz nie pozostaje nam nic innego jak bronić Pucharu na jesiennej edycji !” – podsumował Paweł Fałat, sternik ATH

Kolejna, jesienna edycja odbędzie się we wrześniu i październiku. Śląska Liga Regatowa była organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

 

Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl

 

 

Startuje Jesienna edycja Śląskiej Ligi
Startuje Jesienna edycja Śląskiej Ligi

Startuje kolejne edycja Śląskiej Ligi Regatowej. Znamy już terminy:

1/2 września - treningi

8/9 września - treningi

15 września – 1 runda

16 września – 2 runda

30 września – 3 runda

13 października - FINAŁ

Zapraszamy do zgłoszeń, kontakt mailowy: maciek@polishmatch.pl !

czytaj więcej
Finał ligi w Rybniku !
Finał ligi w Rybniku !
czytaj więcej
ATH bezkonkurencyjne w 3 rundzie
ATH bezkonkurencyjne w 3 rundzie
czytaj więcej
Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze !
Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze !
czytaj więcej