Finał ligi w Rybniku !

Aktualności

Finał ligi w Rybniku !

Rybnik, 15.06.2018

Informacja Prasowa wolna od praw autorskich.

Finał Śląskiej Ligi Regatowej !

W najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia runda Śląskiej Ligi Regatowej. Po 3 rundach kwestia zwycięzcy jest całkowicie otwarta. W roli faworytów startuje rybnicki Inżbud ale realne szanse na zwycięstwo mają jeszcze załogi ATH Bielsko Biała i Aspekt Radzionków.

Finałowe regaty odbędą się w niedzielę na przystani Hotelu Stodoły nad Zalewem Rybnickim. Wystartuje 6 załóg na 4 dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650.

„Jesteśmy dobrze przygotowani do finału. Naszym celem jest wygrana i obrona Pucharu z poprzedniego sezonu, ale zdajemy sobie sprawę, że konkurenci są bardzo mocni. W ostatnich regatach ATH było poza naszym zasięgiem i jeśli to powtórzy się w tych regatach to niestety przegramy cała lige” – podsumowuje Grzegorz Niemczyk, sternik Inzbudu.

„Bardzo dużo trenujemy, pływamy na różnych jachtach w wielu regatach. To przynosi efekty bo jesteśmy coraz lepiej zgrani i mamy tzw „gaz”. Mamy plan na finał i chcemy pokusić się o odebranie Pucharu Inżbudowi” – zapowiada Paweł Fałat z ATH.

 

Klasyfikacja po 3 rundach jest bardzo ciekawa i gwarantuje emocje w ostatnich regatach, tym bardziej że punkty w finale liczone są podwójnie. Na zwycięzców czeka Puchar Przechodni Śląskiej Ligi Regatowej, rozgrywanej już po raz szósty.

1. Inżbud - 19 pkt
2. ATH - 16 pkt
3. Aspekt - 13 pkt
4. SYC K4D - 7 pkt
5. ECOL - 6 pkt
6. Wasko - 5 pkt

 

Start regat ok godz. 11, zakończenie planowane jest ok godz. 16.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik.

Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl

 

 

Startuje Jesienna edycja Śląskiej Ligi
Startuje Jesienna edycja Śląskiej Ligi

Startuje kolejne edycja Śląskiej Ligi Regatowej. Znamy już terminy:

1/2 września - treningi

8/9 września - treningi

15 września – 1 runda

16 września – 2 runda

30 września – 3 runda

13 października - FINAŁ

Zapraszamy do zgłoszeń, kontakt mailowy: maciek@polishmatch.pl !

czytaj więcej
ATH wygrywa Lige
ATH wygrywa Lige
czytaj więcej
ATH bezkonkurencyjne w 3 rundzie
ATH bezkonkurencyjne w 3 rundzie
czytaj więcej
Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze !
Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze !
czytaj więcej